Tipy a triky


Na této stránce naleznete různé návody, tipy a triky. Pokud by vám něco chybělo pište do tématu FAQ na fóru. Tato stránka i "kolegyně" FAQ jsou teprve ve vývinu takže se ptejte co vás pálí, obecné dotazy nebo nápady se zapíší a časem setřídí na jedné z těchto stránek.

Seznam tipů:

Více Expů
V mapě Yesterhaven na obtížnost veterán, Chapter 3 - od začátku až po prvního vendora - zabíjejte Můry a štíry.

Tajný Disco Level
Existuje pouze v DS-LOA (datadisk) na ostově Utrae, a nikde jinde. Na obrázku vidíte dveře, které potkáte cestou přes gobliny. Až zabijete shadow jumpera tak se k nim vraťte - budou otevřené. Za těmito dveřmi pak nalezne te výtah dolů do disco-levlu! Zde dostanete kouzlo Bubberjak's Orb of Poultry a klobouk Mac Daddy Cap of Procurement. Oboje to sou fajnové věcičky (mě to s nima ale potom přestalo bavit - není to ono).

Rychlé přesuny v inventáři
Oteřete inventář, stiskněte a držte CTRL a myší klikejte na věci které chcete prodat, vyhodit, nebo koupit.

Různé klávesové zkratky
  • X - zobrazí pod postavou a příšerami indikátor života
  • L - vypne/zapne zobrazení jména a týmu nad postavou
  • \ - zobrazí statistiky ze hry (kolik kdo zabil, kdo hraje, atd.)
  • C - zakouzlí kouzlo, doporučuji používat když se nabíjíte, dokud nedojde mana tak stačí jen ukazovat myší na cíl (třeba sebe) a držet klávesu.
  • ů - (; na EN klav.)zobrazí čas jak dlouho hrajete
  • ; - (klavesa nad TAB)na tuto klávesu si nastavte příkaz MOVE - naleznete zde: Options>game>inputs . Touto klávesou se pak můžete pohybovat místo klikání miší. Myší stačí jen ukazovat.
  • V - tuto klávesu si nastavte jako alternativní ke klávese M (pití many). V je totiž hned vedle C aby ste to neměli daleko pro manu.
  • Pravá myš - útok aniž bych se pohnul (šikovné pro lučištníky)
  • +,ě,š,č - (1-4 nad TAB)přepínají mezi melee, ranged, 1.kouzlem, 2.kouzlem

Víly jsou naši přátelé
Jistě jste již viděli modré nebo červené víly poletujicí někde okolo vás. A též jste si všimli že někdy najednou "zmizí". To vám víla pomohla! - červená zvyšuje regeneraci života, a modrá many.

Volná kouzla
Kouzla nemusíte vždy zaměřovat přesně na cíl. Nejlepším příkladem je střelný prach. Stačí levou myší kliknout v dosahu kouzla a bomba nám "odhopsá" k hloučku nepřátel v dáli. Takto lze v závislosti na terénu házet bomby ze skály, ze schodů, apod.


Neoficiální stránky počítačové akční RPG hry Dungeon Siege. Tiráž.
Gas Powered Games™ and Dungeon Siege™ are the copyrighted property of Gas Powered Games, Corp.