Problémy s multiplayerem


Dotazy a řešení nejčastějších potíží při hraní po internetu

Obsah:

Které porty používá Dungeon Siege multiplayer?
  • 80 TCP - Autoupdate, news
  • 2300 UDP - Zonematch port služby
  • 6073 UDP - Primární inbound/outbound port - hostování a připojení hry
  • 2302-2400 UDP - Secondary inbound port
  • 2303-2400 UDP - Secondary outbound port

DS mi hlásí že mi chybí nějaké mody
Nainstalujte Dungeon Siege podle članku Instalace DS. Pokud se budete chtít připojit k zahraniční hře a bude hlásit chybějící mody, přesuňte dočasne mimo adresář /resources mod BUFUIv2.00. Pokud budete chtít hrát s čechem, tak si pro jistotu zase dejte BUFUIv2.00 zpět do adresáře /Resources.

DS hlásí že mám nekompatibilní verzi
Zřejmě nemáte nainstalovaný patch, nebo se pokoušíte připojit DS k LOA (nebo naopak). Do toho spadá i případ že máte nainstalovaný datadisk, který sice obsahuje DS, ale toto DS je verze 1.11.1, zatímco původní DS je pouze verze 1.11 !! Použijte návod k instalaci DS, a zkontrolujte si tak zda máte hlavně patch.Pokud nemáte, stáhněte si a doinstalujte. Pokud patch máte, ujistěte se že nemáte češtinu, pokud ji máte odinstalujte ji(platí i pro LOA).

Nainstaloval jsem DS podle návodu, povolil porty, a stále se nemohu připojit...
Pokud jste k internetu připojen přes třetí osobu, požádejte ji aby povolila na PC nebo routeru porty které potřebuje hra. Pokud jste připojen přímo přes poskytovatele, zřejme ste připojen přes router (taková krabička kterou jste připojen k internetu) to je NAT, na něm se musí povolit porty které DS požaduje k provozu. Jak je nastavit najdete v manuálu k routeru, u skušenějšího kolegy, nebo požádáte o pomoc poskytovatele. Případně si přečtěte článek o routeru a NAT


Neoficiální stránky počítačové akční RPG hry Dungeon Siege. Tiráž.
Gas Powered Games™ and Dungeon Siege™ are the copyrighted property of Gas Powered Games, Corp.